Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Za whiskey zpátky v čase k Georgi Washingtonovi

25. 7. 2016

Chcete zažít autentickou atmosféru palírny americké whiskey z konce 18. století? V Mount Vernon máte možnost – a to rovnou v sídle George Washingtona.

Za whiskey zpátky v čase k Georgi Washingtonovi

Součástí panství Mount Vernon, jež bylo plantážní rezidencí prvního amerického prezidenta v Alexandrii ve Virginii a dnes je coby národní kulturní památka zpřístupněno veřejnosti, byla a je palírna.

George Washington se do výroby whiskey pustil v roce 1797 na naléhání správce jeho hospodářství, skotského imigranta Jamese Andersona. Začali v malém, ale když prvních 600 galonů se ziskem prodali, nechal Washington do jara 1798 postavit na panství novou velkou palírnu.

Vybavena byla pěti destilačními kotli a vším, co bylo pro výrobu whiskey ve velkém potřeba. V roce 1799 její produkce dosáhla 11 000 galonů, což z ní v té době udělalo největší palírnu v Americe. Ve stejném roce ale bohužel první americký prezident zemřel.

Současná palírna v Mount Vernon je funkční replikou té původní a whiskey se v ní i dnes příležitostně vyrábí. Ochutnat ji lze v místní restauraci, kromě Mount Vernon Inn ji mívá v nabídce i obchod se suvenýry. Palírna je veřejnosti přístupná od dubna do října mezi 10 a 17 hodinou, vstupné stojí 5 dolarů. 

 

 

 

 

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X