Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Whisky ze solerové kádě

27. 10. 2016

Nedělní odpoledne. Distingovaná dáma se chystá na obligátní kávičku a k ní nějaký ten dezert. Jelikož je moudrá, nesáhne po čokoládovém dortíku, ale po 100% bio, vegetariánské a tukuprosté, přesto však všemi atributy lahodného dezertu oplývající 15leté Glenfiddich. Její čokoládově-karamelová chuť doplněná tóny rozinek, medu a svěžího ovoce tradiční dorty zcela jistě nahradí.

Whisky ze solerové kádě

Palírna Glenfiddich první kapky destilátu vypálila 25. prosince 1887. Její majitel William Grant si tak nadělil snad nejkrásnější vánoční dárek, jenž i po 129 letech těší nejen jeho potomky, ale i všechny milovníky skotské whisky.

Přestože se neřadí mezi nejstarší ve Skotsku, zcela jistě jí patří jedno z předních míst v inovacích. V roce 1963 například jako první palírna skotské uvedla na trh single malt whisky.

O pětatřicet let později David Stewart, tehdejší malt master společnosti William Grant & Sons, přišel s další novinkou, která výrobu skotské single malt posunula na jinou úroveň. Rozhodl se pro patnáctiletou whisky z portfolia palírny Glenfiddich použít systém solera, který je známý například z výrobního procesu sherry či rumu.

Palírna nejprve nechala vyrobit ze starých sudů po sherry solerovou káď o objemu 38 000 litrů. Ta se zcela zaplnila whisky, která předtím zrála alespoň 15 let ve třech typech sudů – část v sudech po bourbonu, další v sudech po sherry a třetí část tvořila whisky, jež po minimálně 15letém zrání v sudech po bourbonu putovala na 3–6 měsíců do zcela nových sudů (tzv. virgin oak) z amerického dubu (také s touto inovací mimochodem jako první přišel David Stewart).

Jakmile se v kádi nenásilně propojily chuti jednotlivých whisky, necelá polovina objemu se odčerpala a nalahvovala. Poté se solerová káď doplnila další minimálně 15letou whisky z uvedeného typu sudů a tento proces se následně opakoval a opakuje doposud.


 

Výsledkem použití systému solera je neskutečně konzistentní chuť, přičemž je téměř jisté, že ve směsi je stále určité reziduum whisky, která byla vyrobena před rokem 1983


 

Výsledkem je neskutečně konzistentní chuť, přičemž je téměř jisté, že ve směsi je stále určité reziduum whisky, která byla vyrobena před rokem 1983.

Navíc každý typ sudu dodává destilátu charakteristické znaky – sudy po sherry ovocné tóny a určitou suchost, sudy po bourbonu lehkou vanilkovou sladkost s náznaky kořenitosti a virgin oak výraznou sladkost.  

Tasting notes

Barva 15leté Glenfiddich je zářivě zlatá, aroma neskutečně komplexní. Mísí se v něm čokoláda, medová sladkost a vanilková karamelka s mohutným nádechem svěžího letního ovoce a rozinek. Nechybí v něm ale ani lehounký náznak rašeliny.

Chuť je hedvábně jemná, harmonická, s převažujícími tóny sherry, marcipánu, skořice, zázvoru a bílé čokolády. Na pozadí se lehce objevuje příjemná sladkost máslové hrušky. Dokončení je příjemně smetanově sladké s velmi lehkým náznakem zázvoru.

 


 

Glenfiddich 15 let Solera Reserve

Druh whisky: skotská single malt

Oblast: Speyside

Stáří: 15 let

Použité sudy: sudy po sherry, bourbonu a virgin oak barrel

Producent: William Grant & Sons

Objem láhví: 0,7 l

Obsah alkoholu: 40 %

Doporučená cena: 950 Kč

Ke koupi na: www.bottlesandstories.cz

 

 Autor: Václav Rout 

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X