Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Tullamore D.E.W. Cider Cask - Whiskey s vůní podzimu

7. 11. 2016

Jablko jako symbol provází lidstvo od nepaměti. Stačí vzpomenout to ze stromu poznání, které dala Eva Adamovi, jablko v rukou trojského prince Parida, které nepřímo rozpoutalo trojskou válku, nebo to, jež Isaaca Newtona přimělo k formulaci gravitačního zákona. Nyní jablko promlouvá i do dějin irské whiskey. Tullamore D.E.W. Cider Cask je jím doslova prodchnuta.

Tullamore D.E.W. Cider Cask - Whiskey s vůní podzimu

Irskem je neodmyslitelně spjato hned několik nápojů. K těm nejpopulárnějším vedle whiskey a piva patří zfermentovaný jablečný mošt neboli cider.

Dlouhou dobu se tak doslova nabízelo spojit whiskey a cider v jeden produkt. Ovšem nikoliv tak, že by se „na hulváta“ smíchaly dohromady, ale tak, aby vznikla skutečná whiskey, splňující veškerá kritéria požadovaná legislativou.

Výsledkem je Tullamore D.E.W. Cider Cask, historicky první whiskey, která dozrávala v sudech po cideru. Palírna Tullamore D.E.W. se rozhodla využít pečlivosti, profesionálního přístupu a letitých zkušeností místních výrobců cideru a společně vytvořit naprosto unikátní whiskey.

Producenti cideru vybrali ta nejkvalitnější jablka a nechali je několik měsíců kvasit v sudech po americkém bourbonu. Výsledkem byl velmi kvalitní cider, jenž se po skončení kvasného procesu odčerpal a sudy byly převezeny do palírny Tullamore D.E.W.

Tam mezitím Brian Kinsman, master blender společnosti William Grant & Sons, smíchal irskou kotlíkovou, obilnou a sladovou whiskey. Výslednou směsí naplnil dovezené sudy od cideru a nechal ji tam po dobu 3–4 měsíců dozrávat.

Výsledkem je naprosto unikátní whiskey. Stačí jen lehce přivonět a ihned pochopíte, v jakém ročním období jste se ocitli. Je to podzim jako vyšitý, protože cider v této whiskey skutečně zanechal stopu.

Jablko se v ní odráží hned v několika formách – jako právě rozkrojené zelené jablko, jako čerstvě oloupané jablečné slupky a jako jablko lehce opečené na másle.

Tullamore D.E.W. Cider Cask je zkrátka výjimečná whiskey, a to jak způsobem výroby, tak svým charakterem. Navíc jde o skutečně sezonní whiskey, neboť se vyrábí pouze po skončení období výroby cideru. I to z ní dělá velmi unikátní destilát, který jen těžko hledá konkurenci.  

 

Tasting notes

Světle zlatá barva navozuje dojem chutného cideru. Laškovně odráží světelné paprsky a nonšalantně ulpívá na stěnách sklenky. Ve vůni lze nalézt zelené jablko, čerstvě oloupané jablečné slupky i jablko opečené na másle.

Nad tím vším se vznáší aroma ječného sladu, vanilky, lučního medu, opadaného listí a lehce opraženého bílého chleba se stopou máslových karamelek. Hodně vzadu se ukrývají lístky černého čaje.

V ústech se zpočátku rozprostře příjemně hebká a sladká krémovitost s ovocným nádechem. Převládá v ní samozřejmě jablko, jemuž sekunduje náznak mléčné čokolády a zkaramelizovaného hnědého cukru. Postupně získává navrch typická irská kotlíková whiskey s výrazně kořenitým až dubově suchým charakterem.

Jak suchost pomalu opadá, dává vyniknout čerstvým zeleným jablkům v kombinaci s vanilkovou suchostí čerstvě poraženého dubu a také mátou.  

 


 

Tullamore D.E.W. Cider Cask

Druh whisky: irská blended (triple blend)

Použité sudy: sudy po bourbonu, sherry a cideru

Producent: William Grant & Sons

Objem láhví: 0,7 l

Obsah alkoholu: 40 %

Ke koupi: http://bit.ly/CiderCask 

 

Autor: Václav Rout 

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X