Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

O skotské whisky

13. 4. 2016

Skotská whisky je destilát ze rmutu připraveného ve Skotsku ze sladového ječmene, případně i dalšího obilí a místní vody.

O skotské whisky

Skotská whisky musí být vyrobena ve Skotsku

Skotská whisky je podle zákona destilát ze sladového ječmene, případně i dalšího obilí - pšenice, žita, kukuřice a místní vody připraveného ve Skotsku. Po přidání kvasnic rmut zfermentuje a destiluje se maximálně na 94,8 % obsahu alkoholu.

Také destilace a následné zrání musejí proběhnout na území Skotska, single malt whisky je od konce roku 2012 nutné v zemi dokonce i lahvovat. Zrát musí skotská whisky alespoň tři roky, a to v dubovém sudu o maximálním objemu 700 l.

Dobarvování karamelem je povoleno, další příměsi nikoliv. Před plněním do láhví se whisky obvykle ředí vodou, nejnižší možný obsah alkoholu ovšem činí 40 %.

Zákon rovněž vymezuje pět základních druhů skotské whisky:

· Single malt

· Blended malt

· Single grain

· Blended grain

· Blended

Rozlišuje také pět oblastí její výroby: Lowland, Highland, Speyside, Campbeltown a Islay. 

Původ whisky ovlivňuje jeji chuť

Každá whisky je svého druhu unikát, zároveň ale platí, že destiláty z jedné oblasti mají určitou společnou charakteristiku, která je odlišuje od whisky z dalších výrobních oblastí.

Tyto rozdíly jsou výsledkem několika faktorů, k nimž patří používané suroviny, klimatické podmínky a speciální výrobní postupy. Důležitý je i zdroj vody a jeho vlastnosti.

Největším ze skotských regionů zabývajících se výrobou whisky je Vysočina (Highland). Zdejší whisky mají často mohutné, bohaté a také kouřové chutě, i když ne tak výrazné jako whisky z ostrovů. 

V chuti mezi nimi mohou být velké rozdíly, což je částečně dáno relativně velkou rozlohou regionu, a tím i větší variabilitou mikroklimatu, ale i používáním odlišných surovin a výrobních postupů.

Whisky z ostrovů se odlišují slanou a kouřovou chutí

Někdy se oblast Vysočiny dále rozděluje na severní, západní a východní. Patří k ní také ostrovy Mull, Jura, Arran, Skye, souostroví Orkneje a Vnější Hebridy. Whisky z těchto ostrovů jsou velmi rozdílné, chuťová škála se pohybuje od slané a jódové či silné rašelinné až po výrazně silnou, komplexní a vyváženou.

Nížina je nejjižnější částí Skotska. Whisky z tohoto regionu bývají hladké a lehké, občas mírně kořenité, často se suchým květinovým dokončením. Na rozdíl od ostatních skotských whisky je v nich také velmi málo slanosti, rašelinatosti a kouřové příchutě.

Aktivních palíren sladové whisky je v Nížině jen několik, zato je zde soustředěna výroba obilné whisky.   

Téměř polovina palíren sladové whisky ve Skotsku se nachází v oblasti Speyside

Oblast získala jméno podle nejdelší skotské řeky Spey, která jí protéká. Mnoho palíren používá ve výrobě vodu přímo z této řeky, popřípadě z jejích přítoků a okolních pramenů.

Zdroje vody bývají často přísně chráněny. Pro whisky ze Speyside je charakteristický bohatý, často ovocně-květinový tón s medově-vřesovou složkou a komplexní až elegantní charakter.

Region Campbeltown byl kdysi vzkvétající výrobní oblastí a jeho stejnojmenné správní středisko bylo považováno za hlavní město skotské whisky.

V roce 1886 se v něm jeho okolí nacházelo až 21 palíren, dnes jsou funkční pouze tři. Whisky z oblasti Campbeltown je obecně tělnatá, výrazně aromatická, s lehkou slaností na konci.


 

Whisky z ostrova Islay je většinou olejnatá, kouřová, rašelinovitá, slaná či sladká, s chutí řas a vyniká pikantní a dehtovou příchutí, často označovanou jako medicínská.


 

Islay, malý ostrov situovaný jihozápadně od Skotska, je domovem mnoha známých sladových whisky. Ačkoliv existuje i několik jemných variant, whisky z Islay je většinou olejnatá, kouřová, rašelinovitá, slaná či sladká, s chutí řas a vyniká pikantní a dehtovou příchutí, často označovanou jako medicínská.

V minulosti na ostrově fungovalo až šestadvacet palíren, dnes jich zůstalo v provozu osm.  

Jaký je rozdíl mezi Single malt whisky a Blended whisky?

Skotská single malt whisky se vyrábí pouze z vody, ječného sladu a kvasnic, případně se dobarvuje přírodním karamelem.

Může jít o směs různých výrobních dávek a whisky z různých typů sudů, ale pouze z jedné palírny. Skotská blended malt whisky je směsí dvou či více single malt ze dvou a více palíren.

Základními ingrediencemi pro výrobu skotské single grain whisky jsou voda, ječný slad, nezpracované obilí a kvasnice, případně přírodní karamel pro dobarvení. Destiluje se v kontinuálně pracujícím destilačním přístroji (column stillu). Může být i směsí různých výrobních dávek a whisky z různých typů sudů, ovšem výhradně z jedné palírny.

Blended grain whisky je směsí dvou či více skotských single grain whisky ze dvou a více palíren. Skotská blended whisky je definována jako směs jedné či více skotských single malt s jednou či více skotskými single grain. Obvykle obsahuje 10–40 různých malt whisky a 1–3 grain whisky. Podíl malt whisky činí 20–40 % a obecně platí, že čím více jí ve směsi je, tím lépe. 

Autor: Vašek Rout

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X