Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Toulky krajem skotské whisky

22. 12. 2016

Skotská whisky – při vyslovení tohoto slovního spojení se každému obdivovateli lahodných destilátů rozzáří oči, chuťové buňky se postaví do pozoru a chřípí se rozšíří v očekávání symfonie vůní. A kde jinde si ji pořádně vychutnat než přímo ve Skotsku? Mám pro vás jeden z možných scénářů vaší budoucí cesty za tekutými poklady.

Jako zkušení cestovatelé byste si na cestu do Skotska měli za společníka vybrat ideálně zapřisáhlého abstinenta s řidičským oprávněním nebo někoho hodně zodpovědného. Zatímco on bude řídit a vychutnávat si krásy skotské krajiny, vy se budete moci plně oddávat degustacím uisge beatha neboli živé vody.

Jak ale takový doprovod na společnou cestu nalákat? Základem je nelhat. Doporučuji vykreslit v co nejzářivějších barvách pohled na krásnou přírodu (přes okénko automobilu), prohlídku historických staveb (většina palíren jsou krásné industriální památky z 19. století), krátké treky (například procházku po vřesovišti Hobbister Moor, z něhož pochází rašelina pro hvozdění sladu v palírně Highland Park), rozšíření obzorů (každá návštěva palírny s výkladem vám dodá spoustu nových informací), kulturní zážitky (řízená degustace nebo míchání vlastní whisky jsou skutečným kulturním zážitkem) a samozřejmě nezapomenutelné vzpomínky (když vás bude společensky unaveného podpírat cestou na hotel, tak na to určitě nezapomene).

 

Edinburgh a první ochutnávky

Výlet můžete začít třeba v Edinburghu. Svůj doprovod nejprve pozvěte na procházku po Královské míli (Rogal Mile). Zahajte ji na edinburském hradě a při pohledu na korunovační klenoty se už začněte těšit, jak se cestou odtud zastavíte v The Whisky Experience.

Dozvíte se tam spoustu věcí o historii i výrobě whisky a samozřejmě absolvujete první ochutnávku. Po několika sklenkách a bohatší o množství informací vyrazíte dál a necháte doprovod, aby se potěšil pohledem na katedrálu svatého Jiljí a obchůdky se suvenýry.

Až trochu ulehčí vaší peněžence, nastane čas na návštěvu obchodu Cadenhead, nezávislé plnírny whisky. Zde budete utrácet zase vy – za několik sklenek na ochutnání, případně si některou z whisky můžete nechat nalahvovat. Poté se spokojeně odeberete na hotelový pokoj a dobře se vyspíte, abyste druhý den byli opět ve formě.

Ráno se nezapomeňte pořádně nasnídat – čeká vás náročný den. Nejdříve se budete moci pokochat krásami skotské Nížiny. Z Edinburghu vyrazíte směrem na jih po A68, po několika kilometrech ji ale opustíte a přes Pencaitland se vydáte do palírny Glenkinchie.

Pro první seznámení s whisky snad neexistuje lepší příležitost. Zatímco váš doprovod může obdivovat typickou ukázku britské industriální výstavby z přelomu 19. a 20. století, vy se věnujte vlastní prohlídce.

Špičková instalace zaměřená na historii a výrobu whisky, včetně patnáctimetrového modelu palírny, který byl vyroben pro světovou výstavu v roce 1924, vás navnadí k cílové ochutnávce. Po několika sklenkách nastoupíte do vozu a budete pokračovat ve svém whisky trailu.

Další palírna, kterou navštívíte, leží na okraji Glasgow v Clydebanku. Váš doprovod si za jízdy prohlédne město, kterým projedete směrem na západ po A82. Na jeho okraji, v hustě obydlené části, narazíte na bílé stavby palírny Auchentoshan.

Jako jediná ve Skotsku ještě stále vyrábí whisky výhradně trojí destilací. Máte-li dostatek financí, můžete si po prohlídce a ochutnávce zakoupit láhev některého ze starších plnění – například Auchentoshan 1966 za 4200 liber.

Večer nechte doprovod řádit po klubech (glasgowská klubová scéna patří k nejlepším v celé Británii), sami ale nad pár sklenkami šetřete síly na další den vaší výpravy.

 

Z Nížiny přes Vysočinu do Speyside

Ráno po vydatné snídani vyrazte na sever, do palírny Glengoyne. Leží sice jen kousek od Glasgow, už ale nepatří do Nížiny, nýbrž do oblasti Highlands. Cesta typickou skotskou krajinou vás přivede před velmi hezkou palírnu.

Doprovod můžete zanechat u jezírka, ze kterého se bere voda na výrobu whisky (konkrétně na chlazení alkoholových par při destilaci a vymývání), případně jej usadit do klubové místnosti, a sami se vydejte na prohlídku s nezbytnou degustací.

Jakmile dopijete poslední doušek, nasedněte do vozu a vydejte se dál na sever. Projeďte městem Pitlochry, pokračujte několik kilometrů serpentinami do kopců s výhledy na skotskou Vysočinu a záhy se ocitnete před nejmenší palírnou ve Skotsku. Edradour vypadá jako dobře udržovaná nevelká farma, zdání však klame.

Jde o velmi slavnou palírnu, a to nejen díky velikosti, ale samozřejmě hlavně kvůli whisky, jež se zde vyrábí pod názvy Edradour a Ballechin. Druhá z nich má jméno podle dávno zaniklé palírny, která ležela v sousedství, a patří mezi velmi rašelinové whisky.

Následujícího dne pokračujte severním směrem do Speyside, tedy do povodí řeky Spey. Ve Skotsku je v současné době 110 funkčních palíren a z toho téměř polovina právě zde. Prvním cílem vaší cesty by měl být Dufftown, hlavní město skotské whisky.

Má jen 1450 obyvatel, zato však 9 palíren (z toho 6 funkčních) a patrně nejdražší vzduch na světě. Ptáte se proč? Protože při zrání whisky se ročně ze sudu cca 2 % objemu vypaří. A vezmete-li v úvahu, kolik desítek milionů litrů alkoholu se zde ročně vyrobí, snadno si spočtete, že tu alkohol inhalujete plnými doušky.

Jako první doporučuji navštívit palírnu Balvenie. Má nejen vlastní farmu, která ji zásobuje ječmenem, ale také vlastní humnovou sladovnu. Po prohlídce výrobny máte navíc možnost zajít také do bednárny, kde se připravují sudy pro zrání whisky palíren Balvenie, Glenfiddich a Kininvie.

Se zrající whisky Balvenie se následně seznámíte ve skladu číslo 24, kde si lze za poplatek whisky i nalahvovat. Na závěr prohlídky je připravena obligátní ochutnávka několika vzorků. Pokud nebudete mít dost, navštivte hned poté palírnu Glenfiddich, pěšky vám cesta k ní zabere maximálně 5 minut.

 

Na sever, na západ a na Orkneje

Zmoženi whisky prosyceným vzduchem Dufftown urychleně opusťte a vyrazte dále na sever, do Elginu. Zde se váš doprovod potěší památkami i obchody. Pro vás bude patrně nejzajímavější ten společnosti Gordon and McPhail, nejslavnější nezávislé plnírny skotské whisky na světě.

Den zakončete výtečnou večeří a ráno se vydejte na další cestu, tentokrát už ale na západ. Na programu budete mít nejprve návštěvu velmi zajímavě udělaného muzea whisky ve zrušené palírně Dallas Dhu.

Už cestou se ale můžete pokochat krásami starověkých piktských stél s obrazovými reliéfy. Po prohlídce muzea se závěrečnou degustací směřujte stále na západ a bude-li to žádoucí, zastavte se na Brodie Castle.

Zámecké komnaty ani rozlehlé zámecké zahrady váš doprovod určitě nezklamou a vy aspoň nasbíráte sílu na další etapu degustačně-poznávací cesty. Zpestřit si ji můžete ještě zastávkou na bojišti Culloden Moor, kde 16. dubna 1746 proběhla prohraná bitva posledního skotského povstání.

Poté svému doprovodu učiňte další velkorysou nabídku v podobě dlouhé cesty překrásnou krajinou skotského severu spojenou s návštěvou prehistorických staveb na Orknejích, ostrovech na severu Skotska, a krátkým trekem na rašeliniště.

Samozřejmě už nemusíte dodávat, že Orkneje jsou domovem nejsevernější skotské palírny Highland Park a že rašeliniště Hobbister Moor je jeho součástí. Z ostrova se špatně utíká, takže s vámi s velkou radostí na procházku vyrazí.

Navíc prohlídka Orknejí rozhodně stojí za to. Kromě palírny se na nich nachází i nejzachovalejší prehistorická vesnice na světě Skara Brae, množství monumentů i další památky, o přírodě ani nemluvě.

 

Cesta zpátky a zastávka na Islay

Odměnou pro vašeho společníka či společnici a krátkou zdravotní přestávkou pro vaše játra bude cesta zpět. Zabere vám dva dny, během nichž můžete navštívit mnohé skotské pamětihodnosti, jezero Loch Ness a případně si i udělat krátký trek po skotské Vysočině.

Silnice A83 ústí až u trajektu, který vás přepraví na ostrov Islay na jihozápadě Skotska. Zdejší whisky je natolik svérázná, že svou výrazností mnohému neznalému sroluje ponožky.

Společným prvkem whisky z ostrova Islay je totiž tzv. medicínský charakter – výrazná fenolovitost a jódovitost. Chcete-li si pochutnat na nejkouřovější whisky na světě, nesmíte vynechat palírnu Bruichladdich na západě ostrova.

Postavena byla v roce 1881 a patří k svého druhu unikátům, protože většina jejího vybavení je původní. Připadáte si v ní jako ve funkčním muzeu, jelikož na rozdíl od většiny skotských palíren není vybavena žádnou elektronikou či moderními „hejblátky“.

Vrcholem industriálního pokroku je zde elektřina, a tak se tu stejně jako před 135 lety whisky vyrábí jen na základě zkušeností a znalostí. Bruichladdich produkuje tři základní řady whisky: nekouřovou nazvanou stejně jako palírna, klasickou kouřovou z ostrova Islay nazvanou Port Charlotte a nejvíce kouřovou whisky na světě Octomore.

Kromě toho leží přímo na mořském pobřeží a její návštěva je pro milovníka whisky něco jako návštěva Grand Ole Opry v Nashvillu pro milovníka country.

Jakmile se dostanete až na Islay, budete mít projety prakticky všechny oblasti skotské whisky, a nadejde tak čas vrátit se zpět domů. Určitě vám ale po téhle zkušenosti nebude trvat moc dlouho, než se sklenkou whisky znovu usednete k mapě a začnete plánovat další poznávací cestu po zemi, v níž se tento destilát rodí.

Autor: Václav Rout

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X