Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Skotské hry na Sychrově 2016

7. 8. 2016

Zámek Sychrov se 19.–20. srpna již pošestnácté stane dějištěm Skotských her. Dvoudenní program kromě hudebních a tanečních vystoupení nabídne také 6. ročník whisky slavností. Zpestřením letošního ročníku bude pokus o zápis do české knihy rekordů.

Skotské hry na Sychrově 2016

Skotské hry stejně jako kilt, skotské dudy a whisky patří ke kulturnímu dědictví Skotska. Ty na Sychrově se navíc řadí mezi největší v Evropě, rok co rok se jich účastní až sedm tisíc návštěvníků.

„Letos se mohou těšit na domácí i zahraniční kapely hrající keltskou hudbu, ukázky tradičních tanců a oblíbené těžkoatletické soutěže. Stejně jako dudy patří ke Skotsku i whisky, a proto budou také letos součástí programu velice oblíbené whisky slavnosti,“ říká organizátor akce a whisky ambasador Václav Rout.

V areálu zámecké zahrady navíc proběhne již 9. tradiční setkání majitelů britských autoveteránů. Zpestřením sobotního programu bude pokus o zápis do knihy rekordů za nejvíce mužů v kiltu či kostkované suknici v jeden okamžik na jednom místě.

Už v pátek v návaznosti na Skotské hry proběhne na golfovém hřišti Ypsilonka v Liberci golfový turnaj, který mužští hráči musejí odehrát v tradičním skotském kiltu. Nedílnou součástí her jsou už šest let whisky slavnosti.

Letos nabídnou nejen základní řady jednotlivých distributorů, ale i whisky ze zrušených palíren či whisky starších ročníků. Perličkou bude například whisky z palírny Glenfiddich, jež je hlavním partnerem Skotských her Sychrov. K ochutnání zde bude ve verzi 12 let, 14 let, 15 let, 18 let, 21 let a 26 let. 

→ FB událost www.facebook.com/Skotskehry

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X