Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Praha ožije festivalem Whisky Life!

27. 10. 2016

Historické prostory pražské Novoměstské radnice budou 4.–5. listopadu hostit v pořadí už čtvrtý ročník festivalu Whisky Life! Prague. Na programu jsou zajímavé semináře a ochutnávky whisky včetně celé řady novinek.

Praha ožije festivalem Whisky Life!

Whisky Life! na jednom místě nabízí nejen spoustu informací ze světa whisky, ale také ochutnávku širokého výběru vzorků. Návštěvníci ke vstupence dostávají degustační sklenku a brožurku na psaní poznámek, navrch se ale ještě musejí zásobit festivalovou měnou, za niž si pak degustační vzorky kupují (1 Dram = 30 Kč).

Předem je třeba se registrovat na jednotlivé masterclassy, tedy řízené ochutnávky 4–5 druhů whisky pod vedením ambasadora dané značky. Letos bude hlavním hostem Whisky Life! Prague John McCheyne, ambasador Scotch Malt Whisky Society.

Tato nezávislá stáčírna se soustředí na single cask whisky, a to především ze Skotska, stáčí však i whisky z Irska, USA, Japonska a Walesu, celkem ze 132 různých palíren. Návštěvníkům festivalu nabídne k ochutnání pět vzorků.

Řízenou degustaci bude mít na Whisky Life! také whisky ambasador společnosti Rémy Cointreau Václav Rout. Účastníky semináře vezme do malebné oblasti Speyside, kde se rodí whisky Glenfiddich.

Mezi degustovanými vzorky nebude chybět Glenfiddich #1 IPA Experiment, první skotská single malt, která dozrávala v sudech po pivu.

Ta ale nebude jedinou novinkou, kterou Rémy Cointreau na Novoměstské radnici představí. K ochutnání zde bude také první irská whiskey dozrávající v sudech po cideru – Tullamore D.E.W. Cider Cask.

 

Facebook událost → www.facebook.com/whiskylife

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X