Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Nejsevernější palírna ve Skotsku

30. 10. 2016

Z parkoviště před Highland Park je krásný výhled na záliv Scapa Flow a druhou palírnu v Kirkwallu – Scapa Distillery. Ta se sice může těšit z výhodného umístění na břehu moře, zároveň ji však tato poloha připravila o titul nejsevernější skotské palírny. Leží totiž zhruba o kilometr jižněji než Highland Park. Jen o místo na mapě ale samozřejmě nejde…

Nejsevernější palírna ve Skotsku

Highland Park patří mezi nejstarší palírny ve Skotsku. Založena byla koncem 18. století, kdy ji ilegálně provozoval Magnus Eunson. V dubnu 1813 palírnu včetně okolních pozemků získali John Robertson a Robert Pringle.

Dalším mezníkem v její historii bylo vydání nového daňového zákona v roce 1823, který zjednodušil a zlevnil založení i provoz palíren a vedl k legalizaci mnoha z nich, Highland Park nevyjímaje.

Novým majitelem palírny se v roce 1876 stala společnost Stuart and Mackay, za jejíž éry byla Highland Park jednou z nejžádanějších ingrediencí pro výrobce blended whisky.

Pracovali s ní například bratři Chivasové, Haig and Co., George Ballantine and Co. či John Dewar and Sons. Provoz Highland Park přerušila jen během druhé světové války, v poválečných letech se její whisky opět propracovala mezi špičku – a drží se na ní dodnes.

Dokládá to i celá řada ocenění, 18letá Highland Park byla dokonce v roce 2006 jako první whisky uvedena do Síně slávy destilátů. A jaká že whisky Highland Park vlastně je?

Tak třeba 12letá Highland Park v sobě naprosto harmonicky snoubí charakteristiky většiny geografických oblastí spjatých se skotskou whisky.

Pro mne je to babí léto uzavřené v lahvi. Svítící slunce, které hřeje, ale již nepálí. Právě skončená práce na zahradě, kdy jste ve vzdáleném koutě zapálili sesbírané suché větve, trávu a listí a po dobře vykonané práci si sedli na terasu do starého koženého křesla, zakousli se do chleba namazaného máslem s vysokou vrstvou medu a kochali se pohledem na dokvétající vřes v truhlících před vámi.

To její o šest let starší sestra, 18letá Highland Park, je naprosto jiná. První dojem? Mléčná čokoláda. Za ní vykukují rozinky a kandované ovoce, špetka skořice a soli, ovšem jen tolik, aby na sebe upozornily, ale nevyčnívaly.

Vše je doplněno jemný kouřem, který se pomalu rozvaluje někde na pozadí. Opomenout však nelze ani starší ročníky, jako jsou Highland Park 25, 30 a 40 let. I ty si pozornost zaslouží. Takže pokud se k nim dostanete, přistupujte k nim s náležitou pokorou a úctou!  

 


 

Highland Park

Oblast: Highland (dle zákona) / Islands (dle Scotch Malt Whisky Association)

Rok založení: 1798

Období provozu: v nepřetržitém provozu s výjimkou 2. světové války

Majitel: The Edrington Group

Master blender: Gordon Motion

Whisky maker: Max McFarlane

Roční kapacita: 2,5 milionu litrů

Nejprodávanější whisky: Highland Park 12 let

Návštěvnické centrum: ano

 

Autor: Václav Rout 

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X