Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

Auchentoshan - Palírna na okraji pole

26. 10. 2016

V 16. století byly ve Skotsku v rámci potlačování všeho katolického bořeny kostely, chrámy a kláštery. Ve zříceninu se proměnil i ten stojící v místě zvaném Auchentoshan, tedy Okraj pole. Po více než dvou stovkách let chátrání, kdy se stal zdrojem stavebního materiálu pro okolní domy, byl na počátku 19. století přestavěn na nový chrám – tentokrát ovšem zasvěcený whisky.

Auchentoshan - Palírna na okraji pole

V roce 1823 získal první oficiální licenci na výrobu whisky v palírně Auchentoshan John Bullock. Už o pět let později zkrachoval, vymínil si ale, že i po prodeji palírny smí nadále zdarma bydlet v domku v jejím areálu – a dožil se v něm úctyhodných 87 let.

V průběhu desetiletí palírna hned několikrát změnila majitele, whisky se zde však vyráběla nepřetržitě, tedy s výjimkou druhé světové války. Vzhledem k tomu, že leží na okraji města Glasgow, které bylo a je významným skotským průmyslovým centrem, nevyhnuly se ani jí nálety německé Luftwaffe.

Při jednom z nich byly zasaženy tři sklady a zničeno kolem jednoho milionu litrů zrající whisky. Několik bomb dopadlo i do místního jezírka, jehož voda se pro výrobu destilátu používala. Tato událost dala vzniknout historce, že místní jezírko vzniklo po výbuchu na místě kráteru – nevzniklo, bylo tam už předtím.

Auchentoshan je jednou ze šesti sladových palíren v Lowlands (kromě ní ještě Bladnoch, Glenkinchie, Daftmill, Ailsa Bay a Annandale) a jednou ze tří posledních původních palíren této oblasti. Pokud se do ní vypravíte, dejte pozor, abyste ji stejně jako já dvakrát neminuli.

A až budete na místě, všimněte si unikátního způsobu chlazení. Alkoholové výpary jsou totiž vedeny přestupníkovou rourou vně budovy a zde kondenzují původní formou, tj. měděná trubka se šroubovitě obtáčí vnitřkem otevřené rozměrné dřevěné kádě zaplněné vodou.

Zkondenzovaná kapalina je následně opět přivedena do hlavní destilační budovy. Jde o proces, na který v současné době ve Skotsku již prakticky nenarazíte. Hlavním zdrojem vody pro palírnu je několik desítek kilometrů vzdálené jezero Loch Katrine, které již leží v oblasti Vysočina a jehož voda se potrubím dopravuje až do palírny.

A ještě jedna zajímavost: whisky z produkce palírny Auchentoshan je zásadně třikrát destilovaná, díky čemuž se vyznačuje lahodnou a jemnou sladkou chutí. 

 


 

Auchentoshan Distillery

Oblast: Lowlands

Rok založení: 1800, první oficiální licence 1823

Období provozu: v nepřetržitém provozu s výjimkou 2. světové války (obnovena 1948)

Majitel: Suntory

Master blender: Rachel Barrie, historicky první žena na této pozici ve Skotsku

Roční kapacita: 1,8 milionu litrů

Nejznámější plnění: Auchentoshan Classic, Auchentoshan 12 let, Auchentoshan Three Wood, Auchentoshan 18 let a Auchentoshan 21 let

Návštěvnické centrum: ano 

 

Autor: Václav Rout 

 

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X