Přejít k obsahu  Přejít k hlavnímu menu

5 příběhů historie whisky

26. 10. 2016

Dějiny whisky jsou plné zajímavých příběhů. Víte například, co bylo před koktejly nebo jak se zrodil proof systém? A už jste slyšeli o zkáze lodi Mary Ann a těch, kdo na ni doplatili? Dáme vám také na výběr, zda whisky považovat za nebezpečnou, nebo za lék a recept na dlouhověkost.

5 příběhů historie whisky

1. Co bylo před koktejly?

Už v dávných dobách se ve Skotsku připravovaly míchané nápoje s whisky. Byly ovšem trochu jiného rázu než pozdější koktejly a určené jen pro speciální příležitosti. Například The Bride’s Cog pili snoubenci noc před svatbou, případně těhotné ženy, pokud chtěly uspíšit porod. 

Na Orknejích se míchal ve dřevěné kádi, jíž se ve skotské keltštině říkalo coggan, a to z velmi zajímavých surovin. Jejich množství a přesný poměr bohužel neznáme, šlo ale o pivo, černý pepř, zázvor, muškátový oříšek, vajíčko a samozřejmě whisky.

 

2. Systém prověřený ohněm

Množství objemových jednotek alkoholu v nápoji se v minulosti označovalo různými způsoby, z nichž některé se dochovaly dodnes. Milovníci whisky určitě znají tzv. proof systém. Jeho historie je spjata s britskými námořníky a denní dávkou rumu, kterou fasovali.

Chtěli mít jistotu, že není nenaředěná, a tak vymysleli jednoduchý test – smíchali ji se střelným prachem a zapálili. Pokud obsahovala málo alkoholu, nic se nestalo. Když obsahovala okolo 50 % alkoholu, hořela modrým plamenem. Bylo-li v ní více než 57,15 % alkoholu, došlo k prudkému vzplanutí.

Později se ustálilo, že 100 Proof znamená 57,1 % alkoholu. Podle tohoto hodnocení má láhev obsahující 50% pálenku 87,5 Proof a 40% destilátu odpovídá značení 70 Proof. V USA je ale proof systém definován jinak – jako dvojnásobek hodnoty v procentech. Whisky se 40 % objemových jednotek alkoholu je tam tedy označována jako 80 Proof.

 

3. Zkáza lodi Mary Ann

Na jaře roku 1859 vyplula z přístavu v Greenocku na západě Skotska plachetnice jménem Mary Ann. Namířeno měla do kanadského New Brunswicku, už na počátku cesty ji ale potkala silná bouře. Zahnala ji do zátoky Kilchoman Bay na západním pobřeží ostrova Islay, kde loď narazila na skálu a ztroskotala.

Několikametrové vlny rozebraly palubu a vyplavily na břeh část jejího nákladu včetně 2400 láhví alkoholu a šesti velkých sudů s whisky a vínem. Na břehu se ihned seběhli lidé a každý pobral tolik láhví, kolik unesl.

Jak ve své reportáži později podotkly noviny Greenock Advertiser, velmi brzy následovaly ty nejdivočejší scény opilosti a násilí. Břeh zaplnili skuhrající, těžce dýchající a zvracející individua, která nebyla schopna se ani hýbat, případně rvoucí se zuřivci, kteří se snažili urvat ještě nějakou tu láhev.

Došlo dokonce na dvě úmrtí, na otravu alkoholem zemřel nejsilnější muž na ostrově Donald MacPhadyen. Zbytek se z hrozivého zážitku naštěstí vzpamatoval.  

 

4. Dvakrát, třikrát, čtyřikrát...

Martin Martin, spisovatel z ostrova Skye, jenž psal ve skotské keltštině, ve své knize A Description of the Western Islands of Scotland z roku 1703 zaznamenal, že se v oblasti Western Isles produkují tři typy skotské whisky.

Kromě běžné dvakrát pálené usquebaugh a třikrát pálené trestarig to byla ještě čtyřikrát pálená usquebaugh-baul, jejíž název v překladu znamená nebezpečná whisky.

Palírna Bruichladdich na ni v roce 2010 navázala limitovanou edicí Bruichladdich X4+3, která byla také čtyřikrát destilovaná a neuvěřitelně silná – před sudováním měla 90 % objemových alkoholu! Před lahvováním se sice ředila na „pouhých“ 63,5 %, ale i tak šlo o neskutečně silnou whisky.  

 

5. Whisky pro zdraví a dlouhověkost

Lord Shinwell se jako velký milovník whisky zasazoval o to, aby členové sněmovny lordů, k nimž patřil, mohli zahrnout whisky do nákladů. Jeho odůvodnění bylo více než kuriózní. Argumentoval tím, že whisky je přírodní medicína, bez jejíž pravidelné konzumace by sněmovna lordů nemohla pracovat, neboť většina jejích členů by neustále marodila.

Je třeba dodat, že lord Shinwell byl živoucím důkazem toho, že by na tomto tvrzení něco mohlo být. Narodil se totiž v roce 1884 a i díky pravidelné konzumaci živé vody, jak zní původní keltský význam slova whisky, zemřel až ve 102 letech!

 

Autor: Vašek Rout

Diskuse

Diskuze neobsahuje žádné komentáře.

Odpověď na: X